четвер, 18 травня 2017 р.

Знайди красу у кожній вишиванці!Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
У бібліотеці с.Рудня, спільно з будинком культури відбулося свято  "Знайди красу у кожній вишиванці".  Майоріли візерунками дитячі вишиванки, радували погляд і українські рушники, які тендітні дитячі руки тулили до себе, і так радо милувалися різнобарв'ям кольорів на білосніжну полотні. Сприяла і погода чудовому святу, всі досхочу намилувалося різноманітними кольорами української вишиванки!


Немає коментарів:

Дописати коментар