четвер, 15 серпня 2013 р.

     
     14 серпня 2013 року усі православні християни святкували свято Маковія (також Перший Спас, Спас на воді, Медовий Спас). З нагоди цього свята у бібліотеці-філії с. Рудня було проведено засідання членів клубу за інтересами " Джерельце". Змістовно та цікаво розповіла завідуюча бібліотекою-філією про те, що свято Маковія  одне з найпоетичніших і найшановніших в Україні. Що цього дня у церквах святять воду, квіти й мак. На Маковія кожний мав букет квітів, в якому обов'язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик» або «маковійка» і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м'ята, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник. Кожна квітка в букеті мала своє призначення. Так, м'ята мала оберігати сім'ю від усякої напасті й додавати здоров'я, ласкавці — щоб у родині була ласка, злагода та щирість, сонях уособлювався з небесним світилом, щоб воно було завжди ласкавим і милосердним для людей, тварин та рослин.
      Після освячення букет квітів та голівки маку кладуть за образи і зберігають до весни. Весною мак розсівали по городу, а засушені квіти на Благовіщення вплітали дівчатам у волосся — «щоб не випадало».
      Також усі члени клубу за інтересами " Джерельце"ознайомились із поличкою по народознавству " Перший Спас прийшов в гості до нас", яку організувала завідуюча бібліотекою!

Немає коментарів:

Дописати коментар